Як дізнатися загальну вагу автомобіля (GAWR) і чому це важливо

1

Як знайти номінальну масу осі (GAWR) вашого автомобіля і чому це важливо

Ви знаєте цей сценарій. Ви стоїте в автосалоні або переглядаєте оголошення про продаж вживаного автомобіля. Ви перевіряєте витрати палива (MPG). Ви дивитеся на час розгону від 0 до 60 миль/год. Ви вимірюєте об’єм багажника. Ви розраховуєте рекомендовану роздрібну ціну (MSRP). Це показники, які продають автомобілі. Але є число, про яке рідко говорять, хоча воно визначає фізичні межі структурної цілісності транспортного засобу. Це число – номінальна маса осі (GAWR).

Ігноруйте його на свій страх та ризик.

Незалежно від того, чи ви керуєте повсякденним седаном, пікапам повного розміру або причепом, знання вашого GAWR є обов’язковою умовою для безпеки. Це не рекомендація. Це жорстка межа, встановлена ​​виробником.

Визначення межі: GAWR проти GAW

Номінальна маса осі (gross axle weight rating) — це максимальна вага, яку виробник дозволяє розміщувати на конкретній осі. Передні та задні осі мають окремі рейтинги. Думайте про це як про стелю. Ви не можете перевищити цю стелю.

Але що саме враховується при розрахунку цієї стелі? Визначення ширше, ніж більшість водіїв розуміють. GAWR включає:
* Вага самого автомобіля (маса в спорядженому стані)
* Вага всіх пасажирів
* Вага всього вантажу
* Вага буксирувального пристрою (при буксируванні)

Вся ця маса розподіляється між двома осями.

Не плутайте GAWR із GAW. GAW – це фактична маса осі. Це вага, що давить на вісь в даний момент. GAW змінюється кожного разу, коли ви завантажуєте або розвантажуєте щось. GAWR залишається незмінним.

Номінальна маса осі (GAWR) транспортного засобу – це статична межа. Фактична маса осі (GAW) – це динамічна реальність. Це не одне й те саме.

Розглянемо пікап із чотирма 100-фунтовими валунами в кузові. Загальне навантаження: 400 фунтів. GAW зростає на 400 фунтів. Якщо ви вивалите каміння, GAW зменшиться на 400 фунтів. GAWR? Незмінний. Йому байдуже, скільки ви перевозите прямо зараз. Його турбує лише те, щоб ви не перевищили межу.

Чому перевантаження осей небезпечне

Виробники встановлюють ці межі заради безпеки. Крапка. Перевантаження будь-якої частини транспортного засобу – це прямий шлях до катастрофи. Нерівномірний розподіл посилює ситуацію.

Якщо ви перевантажите задню вісь, наслідки будуть негайними та механічними.
* ** Рульове управління стає «ватним». ** Передні шини втрачають зчеплення та чуйність. Ви повертаєте кермо, але автомобіль повертає гірше, ніж має.
* Ефективність гальмування різко падає. Передні гальма забезпечують більшу частину гальмівного зусилля. Якщо задня частина перевантажена, змінюється динаміка перерозподілу ваги і гальмівний шлях збільшується.
* Руйнування шин. Задні шини не розраховані на додаткову масу. Перегрів призводить до вибуху шин.
* Колапс підвіски. Ресори, амортизатори та важелі можуть погнутися або зламатися. Коли компоненти виходять з ладу на швидкості, керування втрачається.

Причепи ще чутливіші. GAWR причеп визначається його власним виробником. Якщо ви перевантажите вісь причепа, ви ризикуєте потрапити в замет (ефект «ножа») або повністю втратити контроль. Правильне розподіл навантаження є критично важливим.

Де знайти ваш GAWR

Вам не потрібна ступінь у галузі інженерії, щоб знайти це число.
1. Наклейка на дверному отворі: Подивіться на дверну стійку з боку водія. Там є наклейка, на якій вказано GVWR (загальна номінальна маса транспортного засобу) та часто GAWR для передніх та задніх осей.
2. Веб-сайти виробників: Більшість автовиробників публікують ці специфікації в інтернеті.
3. Посібник з експлуатації: Іноді зазначено в розділі технічних характеристик.

Якщо ви не можете знайти його, перевірте нижче таблиці.

Дані GAWR для Acura

рік Модель GAWR (Передня/Задня)
2007 MDX 2888 / 3175 фунтів
2007 RDX 2546 / 2381 фунтів
2007 TSX 2335 / 2030 фунтів
2008 MDX 2888 / 3175 фунтів
2008 RSX 2546 / 2381 фунтів
2008 TSX 2335 / 2030 фунтів
2009 MDX 2888 / 3175 фунтів
2009 RSX 2546 / 2381 фунтів
2009 TSX 2325 / 2090 фунтів

Примітка: Дані для моделей Acura 2006 року (MDX, RL, RSX, TL, TSX) та інших моделей 2007–2009 років (RL, TL) відсутні у вихідних даних.

Пов’язані специфікації Acura:
* GVWR Acura
* GCWR Acura
* Вантажопідйомність Acura
* Маса в спорядженому стані Acura
* Вантажопідйомність (Payload) Acura
* Буксирувальна здатність Acura

Дані GAWR для Audi

рік Модель GAWR (Передня/Задня)
2009 R8 Дані відсутні

Примітка: Розширені дані для моделей Audi (A3, A4, A6, A8, Q7, S4, S5, S6, S8, TT) за 2006–2009 роки не надані у вихідні дані.

Пов’язані специфікації Audi:
* GVWR Audi
* GCWR Audi
* Вантажопідйомність Audi
* Маса в спорядженому стані Audi
* Вантажопідйомність (Payload) Audi
* Буксирувальна здатність Audi

Відсутні частини

Надані вихідні дані містили список інших брендів (BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ford, GMC, Honda та ін.), але не включали їх конкретні таблиці GAWR. Для цих марок вам необхідно покладатися на наклейку на дверях або онлайн-ресурси виробника.

Чому це важливо? Тому що коли ви буксируєте важкий човен або перевозите гравій для ландшафтних робіт, ви маєте справу з фізикою. Вісь є точкою опори. Якщо ви перевищите рейтинг, ви не просто анулюєте гарантію. Ви компрометуєте рульове керування, гальма та шини.

Числа на наклейці – це не рекламний шум. Це – інженерні кордони. Дотримуйтесь їх.

Межі навантаження на осі BMW: дані GAWR 2006–2009

Цифри не завжди відповідають почуттям. Z4 M здається легшим, ніж говорять його кузовні панелі. X5 відчувається важким. Але коли ви завантажуєте спорядження, шини або пасажирів, GAWR BMW (Gross Axle Weight Rating – максимальна дозволена маса на вісь) є жорстким лімітом. Йому все одно, як машина поводиться в управлінні. Його турбує тільки те, чи не впаде підвіска, чи не поведе кузов від напруги.

Більшість онлайн-таблиць залишають це поле порожнім. Вони припускають, що ви знаєте: це стандартний легковий автомобіль. Вони помиляються. Для важких моделей ці дані є. Для решти ви дивитеся на типовий розподіл ваги для платформи того періоду.

2006–2007: Епоха переходу

У 2006 році у BMW був величезний модельний ряд. M3, M5 та M6 знаходилися на вершині. Але даних майже всім їх немає. Ви не знайдете розділення передніх/задніх осей для E46 M3 або E60 M5 у цих публічних записах. Це дратує. Це має на увазі, що вага розподілена настільки рівномірно, або ліміти настільки високі по відношенню до спорядженої маси, що це не було зазначено.

Потім є Z4.

У 2007 році Z4 нарешті розкрив свої карти. Цифри є конкретними. Передня вісь: 2767 фунтів. Задня вісь: 3770 фунтів. Це сильний перекіс у бік задньої осі. Рядні шістки та V8 у Z4M розташовані над задніми колесами. Якщо ви навантажите цю задню вісь більш ніж 3770 фунтів, ви граєте з вогнем. Підвіска на це не розрахована.

Моделі 2006 року, такі як 325i, 550i та 760Li, не мають зазначеного GAWR. Це не означає, що вони не мають обмежень. Це означає, що даних немає. Вам потрібно оцінювати на основі спорядженої маси та типового розподілу 50/50 або 52/48. 760Li, ймовірно, навантажує передню вісь на 3000 фунтів, а задню на 3500 фунтів просто своєю вагою. Додайте п’ятьох пасажирів і багаж, і ви наблизитесь до межі.

2008–2009: Нові платформи, відсутні дані

Модельний рік 2008 приніс E90 3-Series та E63 6-Series. 128i, 135i та 335i. Знову. Жодних даних. 535i, 550i, 750i. Нічого.

З’явився X6. X5 продовжував випускатися. Все ще пусто.

Це дивно. X5 та X6 – це важкі вантажівки в масці. Вони мають реальні буксирувальні здібності. Вони мають ліміти корисного навантаження. Але конкретний поділ GAWR BMW передніх та задніх осей не вказаний у цих стандартних довідкових таблицях. Вам залишається лише гадати.

Моделі 2009 року такі самі. 128i, 335i, M3, M5, M6, X3, X5, X6. Все пусто.

Це передбачає одне із двох. Або BMW стандартизувала ліміти осей по платформі до єдиного високого числа, яке не вимагало індивідуальної вказівки. Або дані просто не збиралися для публічного випуску. Для ентузіаста це пробіл. Ви знаєте, що у Z4 M 2007 був ліміт задньої осі в 3770 фунтів. Ви знаєте, що у Rainier 2006 був ліміт задньої осі в 3200 фунтів. Але для M3 2009? Ви сліпі.

GAWR Buick: Позашляховики та мінівени

Buick не продавав багато спортивних автомобілів цієї епохи. Вони продавали кросовери та сімейні хайлери. Це змінює картину GAWR. Ці автомобілі перевозять людей. І спорядження. І іноді вони буксирують.

2006–2007: Rainier та Terraza

Ключовим тут є Rainier. Середньорозмірний джип на платформі GMT360. У 2006 та 2007 роках у Rainier був вказаний GAWR. Передня вісь: 2950 фунтів. Задня вісь: 3200 фунтів.

Цей задній ліміт тісний. Rainier не є вантажівкою підвищеної вантажопідйомності. Це позашляховик на унітеловій конструкції. Якщо ви завантажите повний комплект пасажирів і вантажу на задню частину, ви наблизитесь до ліміту 3200 фунтів. Додайте причіп, і вага зчіпного пристрою негайно додасться до задньої осі. Ви знаходитесь на межі.

Terraza, мінівен, був ще більш обмежений. Лише 2006 рік. Передня вісь: 1148 фунтів. Задня вісь: 960 фунтів. Ці цифри крихітні. Вони передбачають перекіс у бік переднього приводу або дуже легку конструкцію передню. Передня вісь слабка. Не кладіть важкі предмети на передній капот або панель приладів. Підвіска впирається в відбійники.

LaCrosse, Lucerne та Rendezvous не мають зазначеного GAWR. LaCrosse та Lucerne – великі седани. Ймовірно, у них вищі ліміти, ніж у Rainier. Але без даних вам доводиться оцінювати.

2008–2009: Поява Enclave

Enclave замінив Rainier та Rendezvous. Це більший автомобіль. Цифри це відбивають. 2008 та 2009 роки. Передня вісь: 3197 фунтів. Задня вісь: 3527 фунтів.

Це надійна задня вісь. Enclave – це кросовер. Він краще справляється із вагою, ніж Rainier. Але все ж таки 3527 фунтів на задній осі – це жорстка межа. Якщо ви буксируєте, пам’ятайте, що вага зчіпного пристрою з’їдає частину заднього GAWR. Якщо ви перевозите семеро людей, ви вже близькі до цього ліміту, перш ніж навіть почнете.

LaCrosse та Lucerne залишаються порожніми. Знову відсутність даних — це не дані. Це здогад.

GAWR Cadillac: Домінування Escalade

Cadillac у цю епоху – це все про Escalade. Є CTS, DTS та SRX. Але Escalade – це звір. І цифри є конкретними.

2006: Перший рік даних

Вказано CTS. Передня вісь: 2232 фунти. Задня вісь: 2379 фунтів. Збалансовано. Седан із заднім приводом. Вага розподілена досить рівномірно. Але якщо додати важкого водія та пасажира спереду, ви наблизитесь до ліміту у 2232 фунти. Задня вісь трохи міцніша, ймовірно, через масу двигуна та трансмісії.

Варіанти Escalade – ось де стає цікаво.

Стандартний Escalade: Передня вісь 3350 фунтів. Задня вісь 4000 фунтів. Різниця 650 фунтів. V8 знаходиться спереду, але рама та підвіска налаштовані на навантаження.

Escalade ESV. Довша колісна база. Передня вісь 3060 фунтів. Задня вісь 2809 фунтів. Стоп. Задня вісь “слабше”? Ні. Навантаження розподіляється інакше. Довший кузов змінює точку опори. Але подивіться EXT.

Escalade EXT. Пікап. Передня вісь 3800 фунтів. Задня вісь 4000 фунтів. Збалансовано. Високі ліміти. Це робочий автомобіль. Він призначений для перевезення вантажу. Передня вісь міцніша, ніж у стандартного Escalade. Задня така сама. Це має сенс. Вам потрібна передня притискна сила для зчеплення, якщо ви буксируєте. І задня вісь має витримувати навантаження у кузові.

SRX, STS та XLR не мають зазначеного GAWR. Ймовірно, вони аналогічні CTS розподілу, але з різними лімітами залежно від розміру. XLR-V? Немає даних.

2007–2009: Відсутність даних для всього модельного ряду

У 2007 році CTS все ще вказано на рівні 2232/2379. Але чи варіанти Escalade? Порожньо. SRX? Порожньо. STS-V? Порожньо.

У 2008 та 2009 роках майже все порожньо. Escalade, ESV, EXT, Hybrid. Усі зникли. CTS зник.

Це велика прогалина. Escalade – важкий автомобіль. Його GAWR критичний для буксирування та корисного навантаження. Але дані зникають після 2006 (за винятком CTS). Ви не можете довіряти цифрам 2006 для Escalade 2009 року. Платформа могла змінитись. Підвіска могла бути посилена. Або ослаблена. Ви не знаєте.

Відсутність даних для CTS у 2008 та 2009 роках також дивна. Це постійний бестселер. Але знов ніяких цифр.

GAWR Chevrolet: Важковаги

Chevrolet має найповніші дані в цю епоху. І цифри дикі. Це тому, що вони роблять вантажівки. І позашляховики. І гібриди.

2006: Silverado та Tahoe

Silverado 1500: Передня вісь 3650 фунтів. Задня вісь 4000 фунтів.

Silverado 1500 Hybrid: Передня вісь 3925 фунтів. Задня вісь 3750 фунтів. Гібридна система додає вагу. Передня частина важча. Ліміти скориговані.

Silverado 2500

Ліміти ваги осей Ford за моделями

Лінійка автомобілів Ford цього періоду розповідає історію двох різних шляхів. З одного боку, ви бачите ваговози, створені для буксирування та перевезення вантажів, а з іншого — легкові автомобілі та легкі кросовери, де ці цифри мають менше значення. При погляді на специфікації GAWR (Gross Axle Weight Rating) Ford розрив між фургоном E-Series і Focus величезний.

Почнемо з вантажівок. Серія F тримає марку. Незалежно від того, чи ви дивитесь на F-150 2006 року або модель 2009 року, ліміт передньої осі становить 3450 фунтів, а задньої — 3800 фунтів. Це послідовна базова величина. Однак важкі “залізниці” змінюються. F-250 і F-350 мають загальний ліміт передньої осі 3800 фунтів, але задні осі значно розходяться. F-350 2006 та 2007 років міг витримувати 7000 фунтів на задній осі. До 2008 року ця цифра знизилася до 6262 фунтів для лінійки Super Duty, що є цікавим зрушенням в інженерії або, можливо, відображенням різних конфігурацій шасі. F-450 знаходиться в окремій лізі, починаючи з 2008 року з розподілом 5600/9500 фунтів. Ця задня вісь призначена для серйозного комерційного навантаження.

Фургони – це інший бік медалі. E-150 2006 мав розділені показники 3240/3800 фунтів. До 2008 року передня вісь стала міцнішою — 3700 фунтів, ймовірно, щоб компенсувати важчі оновлення двигунів, але задня вісь знизилася до 5120 фунтів. Це дивне компромісне рішення. E-350 Super Duty залишався відносно стабільним із показником задньої осі близько 6100 фунтів аж до 2009 року, коли він утримувався на рівні 6084 фунти, незважаючи на те, що передня вісь зросла до 4200 фунтів.

Позашляховики та легкові автомобілі? Здебільшого прочерки. Explorer є винятком. 2006 року це було 3240/3600 фунтів. До 2007 року і далі показники закріпилися у вужчому діапазоні 2860/3340 фунтів. Escape ніколи не змінювався: 2240 фунтів спереду, 2115 фунтів ззаду. Гібридна версія додає кілька фунтів до вантажопідйомності передньої осі (2380 фунтів), але залишає задню вісь без змін. Якщо ви буксируєте причіп за допомогою Flex або Taurus, удачі у пошуку офіційних даних GAWR в інтернеті. Вони рідко публікуються для цих платформ.

Розбивка даних для вантажівок та позашляховиків GMC

GMC слідувала схожим з Ford шляху, але з більш жорсткими допусками для своїх кросоверів та іншою ієрархією для своїх пікапів. Sierra 1500 є бестселером. З 2006 по 2009 рік ліміт передньої осі коливався в районі 3150–3200 фунтів, а задня вісь становила 3686 фунтів у 2006 році, а потім стабілізувалася на рівні 3750 фунтів у роки.

Важкі робочі вантажівки там, де цифри стають цікавими. Sierra 2500 зберігала стабільний поділ 4200/6084 фунти з 2007 по 2009 рік. До цього, 2006 року, передня вісь була трохи вищою — 4410 фунтів. Sierra 3500 – це звір. У 2006 році вона могла витримувати 4800 фунтів на передній осі та 6500 фунтів на задній. Потім, 2007 року, обидві цифри знизилися. Передня вісь стала 4200 фунтів, а задня – 6390 фунтів. Вони залишалися цьому рівні остаточно цього періоду. Чи послабили осі? Чи просто змінили підхід до оцінки запасу міцності?

Лінійка Yukon проста. Стандартний Yukon дотримувався показників 3200/4100 (передня/задня) з 2006 по 2009 рік, з невеликим збільшенням передньої осі у 2007 та 2008 роках. Версія XL додала трохи більше вантажопідйомності спереду, досягнувши 3300 фунтів у 2007 році, перш ніж повернутися до 3200 фунтів у 2009 році. Acadia, запущена в 2007 році, мала розподіл 3197/3527 фунтів. Це кросовер середнього розміру, тож ліміти це відображають. Він не призначений для важкого буксирування, як Sierra 3500.

Canyon та Envoy зберігали свої показники незмінними. Canyon побачив невелике збільшення вантажопідйомності передньої осі у 2009 році, перейшовши з 2533 до 2633 фунтів. Envoy залишався на рівні 2950/3200 фунтів протягом усього періоду.

Консервативні рейтинги Honda

Honda грає обережно. Більшість їх легкових автомобілів Accord, Civic, Pilot і навіть ранні CR-V не мають опублікованих даних GAWR у цих відкритих джерелах. Це передбачає, що вони не очікують, що користувачі навантажуватимуть ці осі до їх абсолютних фізичних меж при звичайному використанні. Акцент робиться на вантажопідйомності та спорядженій масі, а не на конкретній розбивці по осях для середнього покупця.

Ridgeline є винятком. У 2006 році він мав низький рейтинг передньої осі в 309 фунтів? Це виглядає як помилка введення даних у джерелі. Показники читаються як 309/3252. У 2007 році вони скоригувалися до більш логічних 3105/3252. Вони залишалися такими до 2008 року. Передня вісь на пікапі не повинна бути менше 300 фунтів, якщо це не іграшка.

Odyssey – ще одна зірка. Стабільні 2833/3197 фунтів з 2006 до 2009 року. Це мінівен, важкий позаду пасажирів та вантажу, але Honda тримала ліміт передньої осі незмінним. Pilot побачив невелике збільшення у 2009 році, перейшовши з 2865/3155 до 2921/3196. Невеликі прирости. Element утримувався лише на рівні 2300/2205 фунтів. Це незграбний, утилітарний автомобіль, але ліміти осей скромні. Civic 2007 та 2008 років мав поділ 2310/2290 фунтів. До 2009 року цифри зникли із цього конкретного набору даних.

Сира сила Hummer

Hummer не дбав про тонкощі. H2, що випускався з 2006 по 2009 рік, мав стабільний поділ 4000/5000 фунтів. Передня вісь витримує 4000 фунтів. Задня – 5000. Це грубий інструмент. H1 Alpha 2006 був ще більш екстремальним: 4100 фунтів спереду, 6800 фунтів ззаду. Ця задня вісь призначена для скелелазіння по скелях та величезних шин. Списки H3 та H3T порожні у цих даних. Можливо, рейтинги були надто високими, щоб бути релевантними, або просто не відслідковувалися так само. То були не автомобілі, з яких буксирували важкі вантажі. Це були автомобілі, якими самі їздили.

Формований модельний ряд Hyundai

Hyundai у цей період намагалася заявити про себе. Santa Fe зберігала стабільний розподіл 2976/3197 фунтів з 2007 по 2008 рік. Мінівен Entourage точно відповідав цим показникам. Tucson, на диво, не має даних. Accent, Elantra та Sonata також порожні. Це підкреслює той факт, що для багатьох легких автомобілів Hyundai в цей період GAWR був стандартним для всієї лінійки, або просто не був маркетинговою точкою. Genesis 2009 також з’являється без даних. Hyundai піднімалася в сегменті преміум, але дані свідчать, що вона все ще покладалася на перевірені, простіші архітектури для своїх бестселерів.

Infiniti та Isuzu: Нішеві та зникаючі

Infiniti майже повністю порожній. Серія FX, G, M та QX56 показують прочерки. Це нормально для люксових брендів у цих конкретних діапазонах років; їхня інженерія часто була зосереджена на розподілі ваги, а не на жорстких лімітах осей для звітів споживачів. Єдина помітна зміна — поява FX50 у 2009 році, яка замінила FX45, але, знову ж таки, ліміти ваги не вказані.

Isuzu – це історія привиду. Ascender утримував 2950/3200 фунтів із 2006 по 2008 рік. Вантажівки серії i (i-280, i-350)

Межі вантажопідйомності осей Jeep: вантажопідйомність Wrangler та Commander

Власники Jeep знають, що штатна підвіска розрахована на повільне подолання бездоріжжя, а не перевезення важких вантажів. Якщо ви плануєте встановити ліфт-комплект або додати даху з серйозною вагою, необхідно перевірити номінальну вантажопідйомність осі (GAWR ). Це є жорсткою межею того, яку вагу може витримати конкретна вісь до того, як пружини просядуть, а керованість погіршиться.

Дані за 2006 рік показують, що Liberty несла 2750 фунтів на передній осі та 3150 фунтів на задній. Wrangler був легшим спереду – 2200 фунтів, але витримував 2650 фунтів ззаду.

До 2007 року Wrangler став міцнішим. Номінальна вантажопідйомність передньої осі (GAWR) зросла до 2650 фунтів. Задня вісь також значно посилилася, досягнувши 3400 фунтів. Така зміна свідчить про переналаштування підвіски або посилення задньої осі для моделей TJ або ранніх версій TJ/LJ.

Wrangler та Wrangler Unlimited 2008–2009 років зберегли співвідношення 2650/3400 фунтів. Для моделей Commander, Compass, Grand Cherokee, Liberty та Patriot цих років у стандартних специфікаціях не вказано конкретних значень GAWR, що передбачає або відсутність публікації цих даних для споживачів, або їх розрахунок у рамках загальної номінальної ваги автомобіля (GVWR) без поділу по осях у зазначених річних довідниках.

Номінальні вантажопідйомності передньої та задньої осей Kia

Лінійка Kia у середині 2000-х років була невеликою. Більшість седанів, таких як Optima, Rio і Spectra, не мають відкритих даних про GAWR, ймовірно, тому що їхнє передньопривідне компонування розподіляє вагу інакше, ніж задньопривідні або повнопривідні позашляховики.

Sorento був найвагомішим. У 2006 та 2007 роках він ніс по 3307 фунтів на передній та задній осях. Така рівновага вказує на симетричну силову установку або акцент на рівномірний розподіл ваги моделей з V6.

Мінівен Sedona був трохи важчий позаду: 2998/3064 фунтів для 2006 та 2007 років.

Компактні позашляховики, такі як Sportage та Rio 5, мали жорсткіші обмеження. Sportage 2006-2008 років оцінювався в 2579 фунтів спереду та 2425 фунтів ззаду. Rio 5 відповідав седану з показниками 1918/1874 фунтів для 2007-2008 років.

Моделі 2009 року Borrego та Spectra не мають даних про GAWR у цих записах.

Специфічні дані GAWR для Land Rover

Позашляховики класу люкс від Land Rover важкі. Ця вага вбиває економічність палива та зношує шини, але також потребує міцних осей.

Моделі LR3, Range Rover та Range Rover Sport 2006-2008 років не мають конкретних значень GAWR у цих довідниках. Це типово для преміальних брендів, які часто публікують лише загальну номінальну вагу автомобіля (GVWR), припускаючи, що підвіска налаштована на повну масу транспортного засобу.

Однак модель 2009 LR2 (європейський LR3, перейменований для ринку США) надає конкретні цифри: 2885 фунтів спереду і 2995 фунтів ззаду.

Це вузький розкид. Задня вісь підтримує приблизно на 110 фунтів більше, ніж передня. Для автомобіля таких розмірів це напрочуд збалансовано. Це означає, що розподіл вантажу має значення. Ви не можете просто завантажувати багаж у задню частину, не ризикуючи швидко перевищити ліміт.

Вантажопідйомність осей Lexus

Седани та купе Lexus рідко публікують дані про GAWR. Моделі ES 350, серії GS, IS, LS, SC та гібридні моделі RX 400h за 2006–2009 роки не мають конкретних рейтингів передньої та задньої осей.

Серії GX та LX, що є рамними вантажівками, замаскованими під позашляховики класу люкс, також не мають даних про GAWR у цих річних таблицях.

Цей пропуск у даних викликає розчарування у ентузіастів, які хочуть знати, чи необхідні їх післяринкового ресори або пневмобалони для важких дахових стійок. Без GAWR доводиться ворожити, ґрунтуючись на GVWR та передатному числі головної передачі, що не є точним методом.

Межі вантажопідйомності Lincoln Navigator та Mark LT

Вантажівки та позашляховики Lincoln призначені для буксирування. Mark LT, по суті Ford F-150 з емблемою Lincoln, стабільно тримав показники 3450 фунтів спереду і 3850 фунтів ззаду з 2006 по 2008 рік.

Navigator ставав міцнішим з часом. 2006 року він мав показники 3300/4128 фунтів. До 2007 та 2008 років номінальна вантажопідйомність задньої осі зросла до 4300 фунтів. Передня вісь залишилася на рівні 3350 фунтів.

Це збільшення задньої GAWR для Navigator 2007 року та новіше передбачає модернізацію компонентів задньої підвіски, ймовірно, для обробки збільшеної маси спорядженого автомобіля нових моделей або для покращення стійкості під час буксирування.

Navigator 2009 зафіксувався на рівні 3450/3850 фунтів. Моделі MKS, MKX, MKZ та Town Car не мають даних про GAWR.

Специфікації осей вантажівок та позашляховиків Mazda

Вантажівки серії B від Mazda (B2300, B3000, B4000) є перейменованими Ford Ranger. Їхні показники GAWR відображають це походження.

B2300 мав показники 2400/2750 фунтів (спереду/ззаду) у період 2006-2009 років.
B3000 – 2625/2750 фунтів.
B4000, з більшим двигуном, витримував 2850/2750 фунтів. Зверніть увагу, що передня вісь має більш високий рейтинг, ніж задня. Це незвичайно для вантажівок, але відображає вагу двигуна 4.0L V6 та конкретні жорсткості пружин, які використовувалися.

MazdaSpeed3 (2007) мала жорсткі обмеження: 2216/2064 фунти. Це важкий хот-хетч. Не завантажуйте багажник.

MazdaSpeed6 (2006) мала показники 2449/2103 фунти. Mazda6 2008-2009 років впала до 2216/2064 фунтів, потім трохи зросла до 2286/2062 фунтів у 2009 році.

MX-5 (Miata) має дані про GAWR тільки за 2007 рік: 2449/2103 фунти. Моделі RX-8, Mazda3, Mazda5 та Tribute не мають конкретних даних про GAWR у цих річних довідниках.

Вантажопідйомність осей Mercedes-Benz

Mercedes-Benz не публікує дані про GAWR для більшості своїх седанів та купе. Моделі C-Class, CLK, CLS, E-Class, S-Class, SL та SLK за 2006–2009 роки не мають обмежень по передній та задній осях.

Моделі G-Class, GL, ML та R-Class також не мають даних про GAWR у цих специфічних записах.

Це суттєве недогляд для тих, хто планує модифікувати свій G-Wagen або ML-Class для бездоріжжя або перевезення важких вантажів. Без GAWR неможливо точно розрахувати межі вантажопідйомності, не зважуючи автомобіль на вантажних вагах та не віднімаючи масу спорядженого автомобіля (tare weight) з GVWR, а потім оцінюючи розподіл між передньою та задньою осями.

Рейтинг вантажопідйомності Mercury Mountaineer

Mercury помирав, але Mountaineer жив далі як близнюк Ford Explorer.

Mountaineer 2006 року мав показники 2860/3340 фунтів (спереду/ззаду).
Моделі 2007-2009 років не мають даних про GAWR, незважаючи на те, що, ймовірно, розділяли ту саму платформу та компоненти підвіски, що й Explorer.

Інші моделі Mercury, такі як Grand Marquis, Mariner, Milan та Montego, не мають даних про GAWR.

Межі вантажопідйомності осей MINI Cooper

MINI Cooper – легкі автомобілі. Їхні показники GAWR відображають цю низьку масу.

Cooper Hardtop 2007 року витримував 1929 фунтів спереду та 1653 фунти ззаду. Кабріолет мав дещо інші показники: 1918/1697 фунтів.

Cooper Clubman 2008 був збалансований на рівні 1830/1830 фунтів. Ідеальна симетрія.

Моделі John Cooper Works 2009 побачили збільшення вантажопідйомності ззаду. Hardtop мав показники 1918/1676 фунтів. Clubman виріс до 1929/1863 фунтів, що є значним покращенням задньої осі. Це, ймовірно, обумовлено більш важким двигуном та посиленою підвіскою комплектації JCW.

Чому GAWR важлива для вашого проекту

Ви можете подумати, що GVWR (номінальна вага автомобіля) це все, що вам потрібно. Це негаразд.

Якщо ваша передня вісь розрахована на 2700 фунтів, а задня на 3100 фунтів, ваш загальний GVWR може становити 6500 фунтів. Але якщо ви розмістите 3000 фунтів попереду, ви перевищите рейтинг осі. Пружини повністю стиснуться. Рульове керування

Nissan і Pontiac: Поділ ваги між осями

Ми перейшли через Mitsubishi, тому давайте подивимося, де фактично розташована вага. Дані щодо GAWR Nissan за цей період відсутні. У 2006 Altima була вказана з розподілом ваги спереду/ззаду 2399/1991 фунтів. Для більшості інших моделей, таких як 350Z, Armada та Pathfinder, дані не наводилися. До 2007 року Frontier отримав конкретну оцінку 3296/3197, а потужний Titan збільшив показники до 3300/3800. Задня вісь Titan перебирає значно більше навантаження, ніж передня. Дані за 2008 та 2009 роки залишаються мізерними. Ви бачите, що Frontier зберігає показники 3296/3197 у 2008 році та знову у 2009 році. GT-R з’явився в 2009 році, але дані щодо GAWR не надані.

Pontiac є «мертвою зоною» даних, що цілком зрозуміло, враховуючи, як швидко зник цей бренд. Torrent виділяється як єдиний послідовний елемент. З 2006 до 2009 року він зберігав стабільний розподіл ваги спереду/ззаду 2535/2535 фунтів. Симетрично. Збалансовано. Grand Prix мала одну точку даних за 2007 рік: 62/38. Ймовірно, це процентний розподіл, а не вага в фунтах, або це помилка. G6 та G8 з’являються у списках, але без конкретних значень GAWR. Solstice та Vibe перераховані без цифр. Якщо ви завантажуєте Pontiac Torrent, ви точно знаєте межу: 2535 фунтів на кожну вісь.

Porsche та Saab: Управління навантаженням

Дані Porsche за 2006-2009 роки практично повністю відсутні. Cayenne з’являється у 2006 та 2009 роках. 911, Boxster та Cayman з’являються у 2008 та 2009 роках. Дані GAWR для них не надані. Це не є незвичайним для брендів спортивних автомобілів, які фокусуються на динамічному балансі, а не статичних характеристик вантажопідйомності в публічних брошурах.

Saab більш конкретний. 9-7X, який насправді був GMC Yukon з емблемою Saab, мав конкретні обмеження по вазі. У 2006 та 2007 роках дані не наводилися. До 2008 та 2009 років 9-7X мав оцінку 2950 фунтів спереду та 3400 фунтів ззаду. Це ємність 3400 фунтів на задній осі. 9-3 та 9-5 перераховані за всі роки, але до них не прикріплені конкретні числа GAWR. 9-2X 2006 також вказаний без даних.

Saturn і Scion: Епоха гібридів та малих автомобілів

Останні роки Saturn демонструють ту саму картину, що й Pontiac. Outlook – єдина модель з послідовними даними по GAWR. З 2007 до 2009 року він зберігав розподіл ваги спереду/ззаду 3197/3527 фунтів. Aura, Astra, Sky та VUE (включаючи їх гібридні варіанти) перераховані, але не мають конкретних оцінок ваги по осях. Ion та Relay не мають даних.

Scion аналогічно убогий. Моделі tC, xA, xB та xD з’являються у списках з 2006 по 2009 рік. Дані GAWR для них не надані. Це був бренд, побудований на легких та недорогих платформах. Відсутність даних може означати, що ці межі не були основною перевагою, що продається, або просто не відстежувалися в цьому конкретному наборі даних.

Smart і Subaru: Точність та позашляхові якості

Дані щодо GAWR smart мінімальні. Вказано лише fortwo 2008 року без цифр ваги. Це мікроавтомобіль. Межі вантажопідйомності з визначення низькі.

Лінійка Subaru велика у списках. З 2006 по 2009 рік названо всі основні моделі: B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (Седан, Універсал, Outback Sport, WRX STi), Legacy (Седан, Універсал) та Outback. Дивно, але дані щодо GAWR для них не надані. Це значний пропуск для бренду, орієнтованого на позашляхове використання. Baja та Tribeca знято з виробництва або перейменовано, але основна лінійка позашляховиків та універсалів не має конкретних меж ваги передньої/задньої осі, вказаних тут.

Suzuki та Toyota: Важковаговики

Suzuki пропонує кілька конкретних цифр. У 2006 та 2007 роках Aeria мав оцінку 1918/1940 фунтів. Forenza тримав 1918/1764 фунтів. XL7 починався з 2205/2866 фунтів у 2006 році, потім підскочив до 2590/2921 фунтів у 2007 та 2008 роках. SX4 з’явився у 2007 році з показниками 2050/1786 фунтів. Дані за 2009 рік показують, що Equator та XL7 перераховані без цифр. Suzuki XL7 явно зміщує більше ваги на задню вісь у міру просування модельного року.

Toyota надає найнадійніші дані у цьому розділі. Land Cruiser залишався постійним із показниками 3595/4220 фунтів (спереду/ззаду) з 2006 по 2009 рік. RAV4 вагався: 2535/2435 у 2006 та 2008 роках, але підскочив до 4430/4730 у 2007 році. Дані за 2007 рік для RAV4 видаються аномально високими порівняно з іншими роками, що може вказувати на іншу комплектацію або варіацію введення даних. Tacoma та Tundra також мають конкретні оцінки. У 2007 році Tundra було вказано з показниками 3900/3800 фунтів. 4Runner, Avalon, Camry, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Matrix, Prius, Sequoia та Sienna перераховані без конкретних значень GAWR. Venza з’являється у списку у 2009 році без даних. Yaris з’являється у 2007 та 2009 роках без цифр.

За межами осі: Інші критичні специфікації

У списках неодноразово згадуються інші метрики, пов’язані із вагою. GVWR Nissan, GCWR Nissan та Вантажопідйомність Nissan пов’язані. Споряджена маса Nissan та Вантажопідйомність Nissan також є стандартними посиланнями. Це стосується всіх перерахованих брендів: Mitsubishi, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, Smart, Subaru, Suzuki та Toyota. Кожен бренд має свій набір посилань на GVWR (Максимально допустима маса транспортного засобу), GCWR (Максимально допустима маса автопоїзда) і буксирувальну здатність.

GAWR – це лише початок. Знання меж передньої та задньої осі – це одне. Знання повної вантажопідйомності – це інше. Наприклад, якщо у вас є Toyota Land Cruiser зі спорядженою масою близько 5400 фунтів та GVWR близько 7000 фунтів, ваша доступна вантажопідйомність складає близько 1600 фунтів. Якщо GAWR складає 3595/4220, ви повинні переконатися, що ваш вантаж не перевищує ці межі осей, навіть якщо у вас залишилося місце за загальною вантажопідйомністю.

Дані тут фрагментовані. Деякі бренди, такі як Suzuki та Toyota, надали нам конкретні цифри для своїх важких автомобілів. Інші, такі як Porsche та Subaru, дали нам назви, але не цифри. Відсутність даних означає, що меж немає. Це означає, що вам потрібно дивитися на наклейку на одвірку або в посібнику з експлуатації для отримання конкретних цифр. Посилання на буксирувальну здатність Toyota та буксирувальну здатність Subaru припускають, що вантажопідйомність та буксирування — це окремі, хоч і пов’язані, розрахунки.

Найважливіше це розподіл. Задня вісь Nissan Titan бере 3800 фунтів. Задня вісь Saturn Outlook бере 3527 фунтів. Задня вісь Suzuki XL7 бере 2921 фунт у більш пізні роки. Ці цифри диктують, як ви завантажуєте свій автомобіль. Покладіть надто багато спереду? Ви втратите керування. Покладіть надто багато ззаду? Ви ризикуєте втратити зчеплення з дорогою чи зламати вісь. Розрахунки вантажопідйомності Mitsubishi і вантажопідйомності Honda (не вказані тут, але часто порівнюються) слідують тією ж логікою.

2009 показує перехідний період. Такі бренди, як Pontiac та Saturn, зникли. Scion згортає свої ранні моделі. Toyota представляє Venza. Nissan зміцнює свою лінійку вантажівок Titan. Дані цього періоду захоплюють кінець епохи, коли позашляховики та вантажівки домінували на ринку, і межі ваги відбивають цей зсув.

Посилання на GVWR, GCWR та Вантажопідйомність необхідні для всіх, хто фактично використовує ці автомобілі. GAWR розповідає про осі. GVWR розповідає про транспортний засіб у цілому. GCWR розповідає про поїзд (тягаче з причепом). Вам потрібні усі три показники для безпечної їзди. Конкретні цифри для RAV4 та Land Cruiser

Межі навантаження осей Volkswagen та рейтинги безпеки Volvo

Для більшості автомобілів VW середини 2000-х років у відкритих посібниках не вказано Gross Axle Weight Rating (Вантажопідйомність осі, GAWR). Це особливість документації бренду того періоду. Ви не знайдете цих цифр для Golf GTI 2006 або Phaeton. У стандартних специфікаціях цих даних немає.

«Якщо в посібнику не вказано GAWR, доводиться покладатися на GVWR та оцінку передавальних чисел осей або дотримуватися заводських обмежень за корисним навантаженням, щоб забезпечити безпеку».

Для Touareg 2008 і Tiguan 2009 також немає жодних цифр. Просто порожні поля. До цього ж списку входить Routan 2009 року.

Volvo вказує конкретні рейтинги

Volvo працює прямолінійно. Вони надають Gross Axle Weight Rating для важких моделей.

Для XC90 2006-2009 років значення зафіксовані на рівні 2820 фунтів спереду та 3150 фунтів ззаду. Це дає загальну вантажопідйомність осей 5970 фунтів. Надійні показники.

Для S80 2006 вказано конкретне навантаження: 2230/2290 фунтів. Решта лінійки S80 (2007–2009) не має цих даних. Можливо, вони припускали, що всі це знають, або дані просто були опущені.

V70 та XC70 з’являються у 2008 та 2009 роках з конкретними цифрами:
* V70: 2690 спереду / 2513 ззаду.
* XC70: 2800 спереду / 2646 ззаду.

Для V70 і XC70 2009 року вказані самі значення. Задня вісь V70 слабша, ніж у XC70. Це компроміс, зумовлений нижчим профілем універсала порівняно з вищою геометрією підвіски позашляховика.

Чому ці цифри мають значення

Якщо ви просто їздите на роботу, вам не потрібний GAWR. Але якщо ви буксируєте причіп або перевозите важке спорядження, потрібно знати межу навантаження. Перевищення Gross Axle Weight Rating для задньої осі це те, що призводить до проколів шин. Справа не лише у покришках. Йдеться про те, що підвіска йде у відбій, а кузов починає скручуватися.

Явні цифри Volvo для XC90 та V70 задають жорстку межу. Мовчання VW змушує вас дивитися на Curb Weight (власну масу) плюс Payload (корисне навантаження), щоб оцінити своє становище. Це різниця у прозорості інформації.

Пов’язані специфікації для перевірки

Оскільки дані про осі для багатьох моделей відсутні, необхідно перехресно перевіряти інші обмеження.

  • GVWR: Gross Vehicle Weight Rating (Повна маса транспортного засобу). Абсолютна максимальна вага автомобіля разом із вантажем.
    GCWR: Gross Combined Weight Rating (Повна маса автопоїзда). Максимальна вага автомобіля разом із причепом.
  • Cargo Carrying Capacity: Вантажопідйомність. Скільки речей можна розмістити в багажнику, не перевищуючи GVWR.
  • Payload: Корисне навантаження. Вага пасажирів та вантажу.

Перевіряйте ці параметри перед завантаженням автомобіля. Рейтинг осі – це лише одна частина головоломки. Якщо ваша задня вісь досягне своєї межі, ви втратите керування кермом. Крапка.

Джерела та додаткова інформація

Дані взяті із стандартних автомобільних глосаріїв та довідкових матеріалів виробників. Примітно розбіжність між докладними списками Volvo та пропусками даних VW.

  • Autopedia: TISC Vehicle Weighing Procedures
  • Carlist.com: Automotive Glossary
  • Ford Motor Company: Help Glossary
  • NHTSA: Towing Safety Guidelines

Якщо ви купуєте вживаний V70 2008 року, знайте, що межа навантаження його задньої осі складає 2513 фунтів. Не завантажуйте його багажником на даху, велосипедами та двома дорослими, очікуючи, що він поводитиметься як 2009 XC90. Цифри не брешуть. Вони просто чекають, доки ви їх прочитаєте.