Je kent de oefening. U staat bij een dealer of bladert door een lijst met gebruikte auto’s. Je controleert de MPG. Je kijkt naar de 0-60 keer. Je meet de kofferruimte. Je berekent de adviesprijs. Dit zijn de statistieken waarmee auto’s worden verkocht. Maar er is een getal dat zelden wordt besproken, maar toch bepaalt het de fysieke grenzen van de structurele integriteit van uw voertuig. Dat getal is de Gross Axle Weight Rating, of GAWR.
Negeer het op eigen risico.
Of u nu in een dagelijkse sedan, een full-size pick-up of een trekbare aanhangwagen rijdt, wetende dat uw GAWR voor de veiligheid niet onderhandelbaar is. Het is geen suggestie. Het is een harde limiet die door de fabrikant is vastgesteld.
De limiet definiëren: GAWR versus GAW
Het bruto asgewicht is het maximale gewicht dat de fabrikant op een specifieke as toestaat. Voor- en achteras hebben afzonderlijke classificaties. Zie het als een plafond. U kunt dit plafond niet overschrijden.
Maar wat telt mee voor dat plafond? De definitie is breder dan de meeste automobilisten zich realiseren. GAWR omvat:
* Het gewicht van het voertuig zelf (leeggewicht)
Alle passagiers
Alle vracht
* Gewicht van de aanhangertong (bij trekken)
Al die massa wordt verdeeld over twee assen.
Verwar GAWR niet met GAW. De GAW is het bruto asgewicht. Dit is het werkelijke gewicht dat precies op deze seconde op de as drukt. GAW verandert elke keer dat u iets laadt of lost. GAWR blijft constant.
De GAWR van een voertuig is een statische limiet. De GAW is een dynamische realiteit. Ze zijn niet hetzelfde.
Overweeg een pick-up met vier rotsblokken van 100 pond in de laadbak. Totale belasting: 400 pond. De GAW stijgt met 400 pond. Als je de stenen dumpt, daalt de GAW met 400 pond. De GAWR? Onveranderd. Het maakt niet uit hoeveel je op dit moment bij je hebt. Het maakt alleen uit dat je onder de limiet blijft.
Waarom overbelasting van assen gevaarlijk is
Fabrikanten stellen deze limieten vast voor de veiligheid. Periode. Het overbeladen van welk onderdeel van een voertuig dan ook is een recept voor rampen. Een ongelijke verdeling maakt het nog erger.
Als u de achteras overbelast, zijn de gevolgen onmiddellijk en mechanisch.
* Het sturen wordt gevoelloos. De voorbanden verliezen grip en reactievermogen. Je stuurt, maar de auto draait niet zo goed als zou moeten.
* De remefficiëntie daalt. De voorremmen verzorgen het grootste deel van de remkracht. Als de achterkant overbelast wordt, verandert de dynamiek van de gewichtsoverdracht en worden de remafstanden groter.
* Bandendefect. Achterbanden zijn niet geschikt voor de extra massa. Oververhitting leidt tot uitbarstingen.
* Instorting van de ophanging. Bladveren, schokdempers en bedieningsarmen kunnen buigen of breken. Wanneer componenten op snelheid uitvallen, gaat de controle verloren.
Aanhangwagens zijn nog gevoeliger. De GAWR van een aanhangwagen wordt bepaald door de eigen fabrikant. Als u een aanhangeras overbelast, riskeert u een mes of totaal verlies van controle. Een goede verdeling van de belasting is van cruciaal belang.
Waar u uw GAWR kunt vinden
Je hebt geen ingenieursdiploma nodig om dit nummer te vinden.
1. Deurpostlabel: Kijk naar het deurframe aan de bestuurderszijde. Er is een sticker met de GVWR en vaak de GAWR voor de voor- en achteras.
2. Websites van fabrikanten: De meeste autofabrikanten publiceren deze specificaties online.
3. Gebruikershandleiding: Soms vermeld in het gedeelte met technische specificaties.
Als u het niet kunt vinden, bekijk dan de onderstaande grafieken.
Acura GAWR-gegevens
| Jaar | Model | GAWR (voor/achter) |
|---|---|---|
| 2007 | MDX | 2888 / 3175 pond |
| 2007 | RDX | 2546/2381 pond |
| 2007 | TSX | 2335/2030 pond |
| 2008 | MDX | 2888 / 3175 pond |
| 2008 | RSX | 2546/2381 pond |
| 2008 | TSX | 2335/2030 pond |
| 2009 | MDX | 2888 / 3175 pond |
| 2009 | RSX | 2546/2381 pond |
| 2009 | TSX | 2325 / 2090 pond |
Opmerking: Gegevens voor Acura-modellen uit 2006 (MDX, RL, RSX, TL, TSX) en andere modellen uit 2007-2009 (RL, TL) worden niet vermeld in de brongegevens.
Gerelateerde Acura-specificaties:
*Acura GVWR
* Acura GCWR
* Acura laadvermogen
* Acura rijklaar gewicht
* Acura-lading
* Acura-trekvermogen
Audi GAWR-gegevens
| Jaar | Model | GAWR (voor/achter) |
|---|---|---|
| 2009 | R8 | Gegevens ontbreken |
Let op: Uitgebreide gegevens voor Audi-modellen (A3, A4, A6, A8, Q7, S4, S5, S6, S8, TT) van 2006-2009 zijn niet opgenomen in de brongegevens.
Gerelateerde Audi-specificaties:
* Audi GVWR
* Audi GCWR
* Audi laadvermogen
* Audi leeggewicht
* Audi-laadvermogen
* Audi-trekvermogen
De ontbrekende stukjes
De brongegevens leverden een lijst op van andere merken (BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ford, GMC, Honda, enz.), maar bevatten niet hun specifieke GAWR-tabellen. Voor die merken moet u vertrouwen op de deurpoststicker of de online bronnen van de fabrikant.
Waarom doet dit er toe? Want als je een zware boot sleept of grind vervoert voor een tuinaanleg, speel je met natuurkunde. De as is het steunpunt. Als u de beoordeling overschrijdt, vervalt niet alleen de garantie. Je brengt de besturing, de remmen en de banden in gevaar.
De cijfers op de sticker zijn geen marketingpluis. Het zijn technische grenzen. Respecteer ze.
BMW aslastlimieten: GAWR-gegevens 2006-2009
De cijfers komen niet altijd overeen met het gevoel. Een Z4 M voelt lichter aan dan het plaatwerk doet vermoeden. Een X5 voelt zwaar aan. Maar als u uitrusting, banden of passagiers laadt, is de BMW GAWR de harde limiet. Bruto asgewicht. Het maakt niet uit hoe de auto rijdt. Het maakt uit of de ophanging bezwijkt of het frame onder spanning verdraait.
De meeste online tafels laten dit leeg. Ze gaan ervan uit dat je weet dat dit het standaardgebied voor personenauto’s is. Ze hebben het mis. Voor de zware hitters bestaan de gegevens. Voor de rest kijk je naar de typische distributie voor het platform van die tijd.
2006-2007: het overgangstijdperk
In 2006 had BMW een enorm aanbod. De M3, M5 en M6 zaten bovenaan. Maar voor bijna allemaal ontbreken de gegevens. U zult de voor-/achtersplit voor een E46 M3 of een E60 M5 niet vinden in deze openbare registers. Het is frustrerend. Het impliceert dat het gewicht zo gelijkmatig is verdeeld, of dat de limieten zo hoog zijn in verhouding tot het leeggewicht, dat het niet is gemarkeerd.
Dan is er de Z4.
In 2007 liet de Z4 eindelijk zijn hand zien. De cijfers zijn specifiek. Vooras: 2767 lbs. Achteras: 3770 lbs. Dat is een zware achterwaartse bias. De zes-in-lijn en de V8-motoren in de Z4M zitten over de achterwielen. Als je meer dan 3770 kg op die achteras zet, speel je met vuur. De ophanging is er niet voor ontworpen.
De modellen uit 2006, zoals de 325i, 550i en 760Li, hebben geen vermelde GAWR. Dit betekent niet dat ze onbeperkt zijn. Het betekent dat de gegevens ontbreken. U moet een schatting maken op basis van het leeggewicht en de typische 50/50- of 52/48-verdeling. Een 760Li duwt waarschijnlijk 3000 kg voor en 3500 kg achter, gewoon om stil te zitten. Voeg vijf personen en bagage toe en je bent dicht bij de limiet.
2008–2009: nieuwe platforms, ontbrekende gegevens
Het modeljaar 2008 bracht de E90 3-serie en de E63 6-serie. De 128i, 135i en 335i. Opnieuw. Geen gegevens. De 535i, 550i, 750i. Niets.
De X6 verscheen. De X5 ging verder. Nog steeds blanco.
Het is vreemd. De X5 en X6 zijn vermomde zware vrachtwagens. Ze hebben echte trekcapaciteiten. Ze hebben ladingslimieten. Maar de specifieke BMW GAWR voor- en achtersplit worden niet vermeld in deze standaardreferentietabellen. Je blijft gissen.
De modellen uit 2009 zijn hetzelfde. De 128i, 335i, M3, M5, M6, X3, X5, X6. Allemaal leeg.
Dit suggereert een van twee dingen. Ofwel BMW standaardiseerde de asbeoordelingen op het hele platform tot één hoog getal waarvoor geen individuele vermelding nodig was. Of de gegevens zijn eenvoudigweg niet verzameld voor publieke vrijgave. Voor de liefhebber is dit een hiaat. Je weet dat de Z4 M uit 2007 een achterlimiet van 3770 lb had. Je weet dat de Rainier uit 2006 een achterlimiet van 3200 pond had. Maar voor de M3 uit 2009? Je bent blind.
Buick GAWR: SUV’s en minibusjes
Buick verkocht in deze tijd niet veel sportwagens. Ze verkochten cross-overs en gezinsvervoerders. Dit verandert het GAWR-beeld. Deze voertuigen vervoeren mensen. En uitrusting. En soms slepen ze.
2006-2007: De Rainier en de Terraza
De Rainier is hier de sleutel. Een middelgrote SUV gebaseerd op het GMT360-platform. In 2006 en 2007 had de Rainier een beursgenoteerde GAWR. Voor: 2950 pond. Achter: 3200 pond.
Die achtergrens is krap. De Rainier is geen zware vrachtwagen. Het is een unibody-SUV. Als je een volledige lading passagiers en vracht achterin plaatst, verleg je de limiet van 3200 pond. Voeg een aanhanger toe en het tonggewicht wordt onmiddellijk aan die achteras toegevoegd. Je bent dicht bij de rand.
De Terraza, een minivan, was zelfs nog beperkter. Alleen 2006. Voor: 1148 pond. Achter: 960 pond. Die aantallen zijn klein. Ze suggereren een voorkeur voor voorwielaandrijving of een zeer lichte voorkant. De vooras is zwak. Plaats geen zware voorwerpen op de motorkap of het dashboard. De schorsing zal een dieptepunt bereiken.
De LaCrosse, Luzern en Rendezvous hebben geen GAWR vermeld. De LaCrosse en Lucerne zijn grote sedans. Ze hebben waarschijnlijk hogere limieten dan de Rainier. Maar zonder data ben je aan het schatten.
2008-2009: De enclave arriveert
De Enclave verving de Rainier en de Rendez-vous. Het is een groter voertuig. De cijfers weerspiegelen dat. 2008 en 2009. Voor: 3197 lbs. Achter: 3527 pond.
Dat is een solide achteras. De Enclave is een cross-over. Hij kan beter met het gewicht omgaan dan de Rainier. Maar toch is 3527 lbs aan de achterkant een harde dop. Als u sleept, onthoud dan dat het gewicht van de tong de achterste GAWR opvreet. Als je zeven mensen vervoert, ben je al in de buurt van die limiet voordat je überhaupt begint.
De LaCrosse en Luzern blijven blanco. Nogmaals: het ontbreken van data is geen data. Het is een gok.
Cadillac GAWR: De Escalade-dominantie
Cadillac draait in dit tijdperk helemaal om de Escalade. De CTS, DTS en SRX zijn er. Maar de Escalade is het beest. En de cijfers zijn specifiek.
2006: het eerste jaar van gegevens
De CTS wordt vermeld. Voor: 2232 pond. Achter: 2379 pond. Evenwichtig. Een sedan met achterwielaandrijving. Het gewicht is redelijk gelijkmatig. Maar voeg een zware bestuurder en passagier voorin toe, en je verlegt de limiet van 2232 pond. De achterkant is iets sterker, waarschijnlijk vanwege de motor- en transmissiemassa.
Bij de Escalade-varianten wordt het interessant.
De standaard Escalade: voorkant 3350 lbs. Achter 4000 kg. Dat is een verschil van 650 kg. De V8 zit voorin, maar het frame en de ophanging zijn afgestemd op belasting.
De Escalade ESV. Langere wielbasis. Voor 3060 pond. Achter 2809 pond. Wachten. De achterkant is zwakker? Nee. De belasting wordt anders verdeeld. Het langere lichaam verandert het draaipunt. Maar kijk eens naar de EXT.
De Escalade EXT. Een pick-up. Voor 3800 kg. Achter 4000 kg. Evenwichtig. Hoge limieten. Dit is een werkvoertuig. Het is bedoeld om vracht te vervoeren. De vooras is sterker dan de standaard Escalade. De achterkant is hetzelfde. Dit is logisch. Als je sleept, heb je neerwaartse kracht aan de voorkant nodig voor tractie. En de achterkant moet de bedbelasting aankunnen.
De SRX, STS en XLR hebben geen vermelde GAWR. Ze zijn waarschijnlijk vergelijkbaar met de CTS in distributie, maar met verschillende limieten op basis van grootte. De XLR-V? Geen gegevens.
2007-2009: Ontbrekende gegevens voor de vloot
Anno 2007 staat de CTS nog steeds genoteerd onder nummer 2232/2379. Maar de Escalade-varianten? Leeg. De SRX? Leeg. De STS-V? Leeg.
In 2008 en 2009 is bijna alles blanco. De Escalade, ESV, EXT, Hybride. Allemaal weg. De CTS is verdwenen.
Dit is een grote kloof. De Escalade is een zwaar voertuig. De GAWR is van cruciaal belang voor het slepen en het laadvermogen. Maar de gegevens verdwijnen na 2006 (behalve de CTS). Je kunt de cijfers van 2006 voor een Escalade uit 2009 niet vertrouwen. Het platform is mogelijk veranderd. Mogelijk is de ophanging versterkt. Of verzwakt. Je weet het niet.
Ook het ontbreken van gegevens voor de CTS in 2008 en 2009 is vreemd. Het is een consistente verkoper. Maar nogmaals: geen cijfers.
Chevrolet GAWR: de zwaargewichten
Chevrolet beschikt over de meest complete gegevens van dit tijdperk. En de cijfers zijn wild. Dit komt omdat ze vrachtwagens maken. En SUV’s. En hybriden.
2006: De Silverado en Tahoe
De Silverado 1500: voorkant 3650 lbs. Achter 4000 kg.
De Silverado 1500 Hybrid: voorkant 3925 lbs. Achter 3750 pond. Het hybridesysteem voegt gewicht toe. De voorkant is zwaarder. De grenzen zijn aangepast.
De Silverado 2500
Ford-asgewichtslimieten per model
Het Ford-gamma uit dit tijdperk vertelt een verhaal over twee verschillende paden. Je hebt de zware werkpaarden die zijn gebouwd voor slepen en vracht, en dan heb je de personenauto’s en lichte cross-overs waarbij de aantallen er vaak niet zo veel toe doen. Als we naar de Ford GAWR-specificaties kijken, is de kloof tussen een bestelwagen uit de E-serie en een Focus enorm.
Begin met de vrachtwagens. De F-serie houdt stand. Of je nu naar een F-150 uit 2006 of een model uit 2009 kijkt, de limiet van de vooras ligt op 3450 lbs en de achterkant op 3800 lbs. Het is een consistente basislijn. Het zware ijzer verandert echter. De F-250 en F-350 delen een voorlimiet van 3800 lb, maar de achterassen lopen aanzienlijk uiteen. De F-350 kon in 2006 en 2007 7000 lbs aan de achterkant aan. In 2008 daalde dat aantal tot 6262 lbs voor de Super Duty, een merkwaardige verschuiving in de techniek of misschien een weerspiegeling van verschillende chassisconfiguraties. De F-450 is een klasse apart, te beginnen in 2008 met een 5600/9500-verdeling. Die achteras is gebouwd voor serieus commercieel gebruik.
De busjes zijn de andere kant van de medaille. De E-150 had in 2006 een 3240/3800-verdeling. In 2008 werd de vooras sterker met 3700 lbs, waarschijnlijk ter compensatie van zwaardere motorupdates, maar de achterkant daalde tot 5120 lbs. Het is een vreemde afweging. De E-350 Super Duty bleef tot 2009 relatief stabiel rond de 6100 lbs aan de achterkant, waar hij stand hield op 6084 lbs ondanks dat de voorkant naar 4200 lbs sprong.
SUV’s en auto’s? Meestal streepjes. De Verkenner is een uitzondering. In 2006 was dit 3240/3600. In 2007 en daarna vestigde het zich in een krapper 2860/3340-bereik. De Escape gaf nooit toe: 2240 voor, 2115 achter. De hybrideversie voegt een paar kilo toe aan de capaciteit van de vooras (2380 lbs), maar houdt de achterkant identiek. Als u met een Flex of Taurus sleept, veel succes met het vinden van officiële GAWR-nummers online. Ze worden zelden voor deze platforms gepubliceerd.
GMC vrachtwagen- en SUV-storing
GMC volgde een soortgelijk traject als Ford, maar met nauwere toleranties op hun cross-overs en een andere hiërarchie voor hun pick-ups. De Sierra 1500 is de volumeverkoper. Van 2006 tot 2009 schommelde de limiet voor de vooras rond de 3150 tot 3200 lbs, terwijl de achteras in 2006 op 3686 lbs zat en vervolgens de resterende jaren stabiliseerde op 3750 lbs.
Bij de zware werkvrachtwagens worden de cijfers interessant. De Sierra 2500 had van 2007 tot en met 2009 een stabiele 4200/6084-verdeling. Daarvoor, in 2006, was de voorkant iets hoger op 4410 lbs. De Sierra 3500 is een beest. In 2006 kon hij 4800 kg aan de voorkant en 6500 kg aan de achterkant aan. In 2007 daalden beide cijfers. De voorkant ging naar 4200 lbs en de achterkant naar 6390 lbs. Ze bleven daar de rest van het tijdperk. Hebben ze de assen verzwakt? Of hebben ze gewoon de manier veranderd waarop ze de veiligheidsmarge beoordeelden?
De Yukon-lijn is eenvoudig. De standaard Yukon bleef van 2006 tot 2009 bij 3200/4100 (voor/achter), met een lichte hobbel aan de voorkant in 2007 en 2008. De XL-versie voegde iets meer capaciteit aan de voorkant toe en bereikte in 2007 3300 lbs voordat hij in 2009 weer terugviel naar 3200 lbs. De Acadia, gelanceerd in 2007, werd geleverd met een 3197/3527 gesplitst. Het is een middelgrote crossover, dus de limieten weerspiegelen dat. Hij is niet gebouwd voor zwaar slepen zoals de Sierra 3500.
De Canyon en Envoy hielden hun aantallen consistent. De Canyon zag in 2009 een lichte stijging van de capaciteit aan de voorkant, van 2533 naar 2633 lbs. De gezant bleef de hele periode op 2950/3200.
Honda’s conservatieve beoordelingen
Honda speelt op safe. De meeste van hun personenauto’s – Accords, Civics, Pilots, zelfs de vroege CR-V’s – hebben geen GAWR-gegevens gepubliceerd in deze openbare registers. Het suggereert dat ze niet verwachten dat je deze assen bij normaal gebruik tot het uiterste drijft. De nadruk ligt op het laadvermogen en het leeggewicht in plaats van op specifieke aspech voor de gemiddelde koper.
De Ridgeline is de uitbijter. In 2006 had het een lage frontrating van 309 lbs? Dat lijkt op een gegevensinvoerfout in de bron. Het luidt als 309/3252. In 2007 werd dit gecorrigeerd naar een logischer 3105/3252. Daar bleef hij tot 2008. De vooras van een pick-up mag niet minder dan 300 kg wegen, tenzij het speelgoed is.
De Odyssey is een andere ster. Consequent 2833/3197 van 2006 tot 2009. Het is een minivan, zwaar aan de achterkant met passagiers en vracht, maar Honda hield de voorste limiet stabiel. De Pilot zag in 2009 een lichte stijging, van 2865/3155 naar 2921/3196. Kleine winsten. Het Element hield stand op 2300/2205. Het is een boxy, nuttig voertuig, maar de aslimieten zijn bescheiden. De Civic had in 2007 en 2008 een 2310/2290-verdeling. In 2009 verdwenen de cijfers uit deze specifieke dataset.
De rauwe kracht van Hummer
Hummer gaf niets om subtiliteit. De H2, geproduceerd van 2006 tot 2009, had een consistente verdeling van 4000/5000 lb. De vooras kan 4000 lbs dragen. Achterkant, 5000. Het is een bot instrument. De H1 Alpha uit 2006 was nog extremer: 4100 voor, 6800 achter. Die achteras is gebouwd voor het kruipen van rotsen en massieve banden. De lijsten H3 en H3T zijn leeg in deze gegevens. Het is mogelijk dat de beoordelingen te hoog waren om relevant te zijn of simpelweg niet op dezelfde manier werden bijgehouden. Dit waren geen voertuigen waarmee je zware ladingen sleepte. Het waren voertuigen waar je overheen reed.
Hyundai’s opkomende line-up
Hyundai probeerde in dit tijdperk zichzelf te vestigen. De Santa Fe had een stabiele verdeling van 2976/3197 van 2007 tot 2008. De minivan Entourage kwam daar precies overeen. De Tucson heeft verrassend genoeg geen gegevens. Het Accent, Elantra en Sonata zijn ook blanco. Het benadrukt dat GAWR voor veel van Hyundai’s lichtere voertuigen in deze periode over de hele linie standaard was of simpelweg geen marketingpunt was. De Genesis uit 2009 verschijnt ook zonder gegevens. Hyundai bewoog zich steeds hoger in de markt, maar uit de gegevens blijkt dat ze nog steeds vertrouwden op beproefde, eenvoudigere architecturen voor hun volumeverkopers.
Infiniti en Isuzu: Niche en verdwijnen
Infiniti is vrijwel geheel blanco. De FX-serie, G-serie, M-serie en QX56 vertonen allemaal streepjes. Dit is gebruikelijk voor luxemerken in deze specifieke jaarreeksen; hun techniek was vaak gericht op de gewichtsverdeling in plaats van harde aslimieten voor consumentenrapportage. De enige opmerkelijke verandering is de introductie van de FX50 in 2009, ter vervanging van de FX45, maar nogmaals, er worden geen gewichtslimieten vermeld.
Isuzu is een spookverhaal. De Ascender kon van 2006 tot 2008 2950/3200 vervoeren. De vrachtwagens uit de i-serie (i-280, i-350
Jeep-aslimieten: Wrangler- en Commander-payloads
Jeep-eigenaren weten dat de standaardophanging is gebouwd voor trailcrawling, niet voor zwaar transport. Als u een liftkit wilt vastschroeven of een imperiaal met een groot gewicht wilt toevoegen, moet u de bruto asgewichtwaarde, oftewel GAWR, controleren. Dit getal is het harde plafond voor hoeveel gewicht die specifieke as kan dragen voordat de veren doorzakken en het rijgedrag verslechtert.
Uit gegevens uit 2006 blijkt dat de Liberty 2750 kg op de vooras en 3150 kg op de achteras weegt. De Wrangler was aan de voorkant lichter met 2200 pond, maar hield aan de achterkant 2650 pond vast.
In 2007 werd de Wrangler sterker. Voorste GAWR sprong naar 2650 lbs. De achterkant kreeg een flinke klap, oplopend tot 3400 lbs. Deze verschuiving suggereert een verandering in de afstelling van de ophanging of de assterkte voor de TJ of vroege TJ/LJ-modellen.
De Wrangler en Wrangler Unlimited uit 2008-2009 bleven bij die verdeling van 2650/3400 lbs. De Commander-, Compass-, Grand Cherokee-, Liberty- en Patriot-modellen uit deze jaren vermelden geen specifieke GAWR-cijfers in de standaardspecificaties, wat impliceert dat ze ofwel niet zijn gepubliceerd voor consumentenreferentie, ofwel onder standaard GVWR-berekeningen vallen zonder dat er duidelijke aslimieten beschikbaar zijn in deze specifieke jaargidsen.
Kia-waarden voor- en achteras
Het aanbod van Kia halverwege de jaren 2000 was klein. De meeste sedans zoals de Optima, Rio en Spectra hebben geen openbare GAWR-specificaties, waarschijnlijk omdat hun voorwielaandrijving het gewicht anders verdeelt dan RWD- of AWD-SUV’s.
De Sorento was de zware slagman. In 2006 en 2007 vervoerde hij 3307 kg op zowel de voor- als de achteras. Die balans suggereert een symmetrische aandrijflijn of een focus op een gelijkmatige gewichtsverdeling voor de V6-modellen.
De Sedona-minivan was aan de achterkant iets zwaarder en bedroeg in 2006 en 2007 2998/3064 lbs.
Compacte SUV’s zoals de Sportage en Rio 5 lieten strengere limieten zien. De Sportage uit 2006-2008 had een vermogen van 2579 lbs voor en 2425 lbs achter. De Rio 5 kwam overeen met de sedan met een gewicht van 1918/1874 lbs voor 2007-2008.
De Borrego- en Spectra-modellen uit 2009 missen specifieke GAWR-gegevens in deze records.
Land Rover GAWR-specificaties
De luxe SUV’s van Land Rover zijn zwaar. Dat gewicht is slecht voor het brandstofverbruik en vreet banden, maar vereist ook sterke assen.
De LR3-, Range Rover- en Range Rover Sport-modellen uit 2006-2008 vermelden in deze handleidingen geen specifieke GAWR-cijfers. Dit is gebruikelijk bij premiummerken die vaak alleen de GVWR publiceren, ervan uitgaande dat de ophanging is afgestemd op de totale voertuigmassa.
De LR2 uit 2009 (de Europese LR3-rebadge voor de Amerikaanse markt) biedt echter specifieke cijfers: 2885 lbs voor en 2995 lbs achter.
Dit is een krappe spreiding. De achteras ondersteunt slechts ongeveer 110 lbs meer dan de voorkant. Voor een voertuig van dit formaat is dat verrassend uitgebalanceerd. Het betekent dat de verdeling van de lading ertoe doet. Je kunt niet zomaar spullen achterin stapelen zonder snel de limiet te bereiken.
Gewichtscapaciteiten van de Lexus-as
Lexus sedans en coupés publiceren zelden GAWR. De ES 350-, GS-serie, IS-modellen, LS, SC en de hybride RX 400h/h-modellen van 2006-2009 hebben geen specifieke voor-/achteraswaarden.
Bij de GX- en LX-serie, body-on-frame vrachtwagens vermomd als luxe SUV’s, ontbreken ook GAWR-gegevens in deze specifieke jaartabellen.
Dit gat in de gegevens is frustrerend voor liefhebbers die willen weten of hun aftermarket-bladveren of airbags nodig zijn voor zware dakdragers. Zonder de GAWR gok je op basis van de GVWR en de asverhouding, wat niet precies is.
Lincoln Navigator en Mark LT-limieten
De vrachtwagens en SUV’s van Lincoln zijn gebouwd om te slepen. De Mark LT, in wezen een Ford F-150 met een Lincoln-badge, bleef van 2006 tot 2008 stabiel op 3450 lbs voor en 3850 lbs achter.
De Navigator werd in de loop van de tijd sterker. In 2006 stond het op 3300/4128 lbs. In 2007 en 2008 steeg het vermogen van de achteras naar 4300 lbs. De voorkant bleef op 3350 lbs.
Deze toename van de GAWR aan de achterkant voor de Navigator uit 2007+ suggereert een upgrade van de componenten van de achterwielophanging, die waarschijnlijk het hogere leeggewicht van nieuwere modellen zal kunnen verwerken of de trekstabiliteit zal verbeteren.
De Navigator uit 2009 kwam uit op 3450/3850 lbs. De MKS-, MKX-, MKZ- en Town Car-modellen vermelden geen GAWR-cijfers.
Asspecificaties van Mazda-trucks en SUV’s
Mazda’s vrachtwagens uit de B-serie (B2300, B3000, B4000) zijn omgedoopt tot Ford Rangers. Hun GAWR-cijfers weerspiegelen die lijn.
De B2300 had een nominaal vermogen van 2400/2750 lbs voor/achter van 2006-2009.
De B3000 woog 2625/2750 lbs.
De B4000, met zijn grotere motor, verwerkte 2850/2750 lbs. Let op: de vooras heeft hier een hoger nominaal vermogen dan de achterkant. Dit is ongebruikelijk voor vrachtwagens, maar weerspiegelt het gewicht van de 4,0 liter V6 en de specifieke veerconstante die wordt gebruikt.
De MazdaSpeed3 (2007) had strakke limieten: 2216/2064 lbs. Het is een zware hot hatch. Laad de kofferbak niet.
De MazdaSpeed6 (2006) had een vermogen van 2449/2103 lbs. De Mazda6 uit 2008-2009 daalde tot 2216/2064 lbs, en vervolgens lichtjes tot 2286/2062 lbs in 2009.
De MX-5 (Miata) heeft alleen GAWR-gegevens voor 2007: 2449/2103 lbs. Bij de RX-8-, Mazda3-, Mazda5- en Tribute-modellen ontbreken specifieke GAWR-cijfers in deze jaargidsen.
Mercedes-Benz ascapaciteiten
Mercedes-Benz publiceert geen GAWR voor het grootste deel van zijn sedan- en coupéreeks. De C-Klasse-, CLK-, CLS-, E-Klasse-, S-Klasse-, SL- en SLK-modellen van 2006-2009 kennen geen voor-/achteraslimieten.
De G-Klasse, GL, ML en R-Klasse missen ook GAWR-gegevens in deze specifieke records.
Dit is een grote omissie voor degenen die hun G-Wagen of ML-Klasse willen aanpassen voor offroad-gebruik of zware vracht. Zonder de GAWR kunt u de limieten voor het laadvermogen niet nauwkeurig berekenen zonder het voertuig op een weegbrug te wegen en het tarragewicht van de GVWR af te trekken, en vervolgens de verdeling voor/achter te schatten.
Mercury Mountaineer-beoordelingen
Mercury was stervende, maar de Mountaineer leefde voort als een Ford Explorer-tweelingbroer.
De Mountaineer uit 2006 had een nominaal vermogen van 2860/3340 lbs voor/achter.
De modellen van 2007-2009 vermelden geen GAWR-cijfers, ondanks dat ze waarschijnlijk hetzelfde platform en dezelfde ophangingscomponenten delen als de Explorer.
Andere Mercury-modellen zoals de Grand Marquis, Mariner, Milan en Montego hebben geen GAWR-gegevens.
Aslimieten MINI Cooper
MINI Coopers zijn lichte auto’s. Hun GAWR-cijfers weerspiegelen die lage massa.
De Cooper Hardtop uit 2007 had een gewicht van 1929 lbs voor en 1653 lbs achter. De Convertible was iets anders: 1918/1697 lbs.
De Cooper Clubman uit 2008 balanceerde op 1830/1830 lbs. Perfecte symmetrie.
Bij de John Cooper Works-modellen uit 2009 was de capaciteit achterin groter. De hardtop heeft een vermogen van 1918/1676 lbs. De Clubman sprong naar 1929/1863 lbs, een aanzienlijke upgrade van de achteras. Dit biedt waarschijnlijk plaats aan de zwaardere motor en de versterkte ophanging van de JCW-trim.
Waarom GAWR belangrijk is voor uw build
Je zou kunnen denken dat GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) alles is wat je nodig hebt. Dat is het niet.
Als uw vooras een vermogen heeft van 2700 lbs en uw achteras 3100 lbs, kan uw totale GVWR 6500 lbs zijn. Maar als je 3000 lbs vooraan plaatst, heb je het asvermogen overschreden. De veren worden volledig samengedrukt. De besturing zal
Nissan en Pontiac: de scheiding tussen voor en achter
We zijn voorbij Mitsubishi gegaan, dus laten we eens kijken waar het gewicht daadwerkelijk zit. De Nissan GAWR -gegevens uit dit tijdperk zijn schaars. In 2006 werd de Altima vermeld met een verdeling van voor naar achter van 2399/1991 lbs. Bij de meeste andere modellen, zoals de 350Z, Armada en Pathfinder, stonden geen gegevens vermeld. In 2007 zag de Frontier een specifieke rating van 3296/3197, terwijl de enorme Titan naar 3300/3800 sprong. De achteras van de Titan kan aanzienlijk meer belasting aan dan de voorkant. De gegevens over 2008 en 2009 blijven mager. Je ziet dat de Frontier in 2008 en opnieuw in 2009 vasthield aan die 3296/3197-nummers. De GT-R arriveerde in 2009, maar er worden geen GAWR-cijfers gegeven.
Pontiac is een spookstad van data, wat logisch is gezien hoe snel dat merk vervaagde. De Torrent valt op als de enige consistente inzending. Van 2006 tot en met 2009 had hij een constante belasting van 2535/2535 lbs voor-naar-achter. Symmetrisch. Evenwichtig. De Grand Prix had in 2007 één datapunt: 62/38. Dit is waarschijnlijk een procentuele verdeling in plaats van een gewicht in ponden, of het is een typefout. De G6 en G8 verschijnen in de lijsten, maar zonder specifieke GAWR-waarden. De Solstice en Vibe worden zonder cijfers weergegeven. Als je een Pontiac Torrent laadt, weet je precies waar de limiet ligt: 2535 lbs per as.
Porsche en Saab: omgaan met de lading
Porsche-gegevens van 2006-2009 ontbreken vrijwel geheel. De Cayenne verschijnt in 2006 en 2009. De 911, Boxster en Cayman verschijnen in 2008 en 2009. Voor geen van deze zijn GAWR-cijfers beschikbaar. Dit is niet ongebruikelijk voor prestatiemerken die zich richten op dynamisch evenwicht in plaats van op statische specificaties voor het laadvermogen in openbare brochures.
Saab is explicieter. De 9-7X, die in wezen een GMC Yukon was met een Saab-badge, had specifieke gewichtslimieten. In 2006 en 2007 worden geen gegevens vermeld. In 2008 en 2009 had de 9-7X een nominaal vermogen van 2950 lbs voor en 3400 lbs achter. Dat is een capaciteit van 3400 pond op de achteras. De 9-3 en 9-5 worden voor alle jaren vermeld, maar er zijn geen specifieke GAWR-nummers aan verbonden. Ook de 9-2X uit 2006 staat vermeld zonder gegevens.
Saturn en Scion: het tijdperk van hybride en kleine auto’s
De laatste jaren van Saturnus laten hetzelfde patroon zien als Pontiac. De Outlook is het enige model met consistente GAWR-gegevens. Van 2007 tot 2009 had hij een verdeling van voor naar achter van 3197/3527 lbs. De Aura, Astra, Sky en VUE (inclusief hun hybride varianten) worden vermeld, maar missen specifieke asgewichten. De Ion en Relay hebben geen gegevens.
Scion is eveneens schaars. De tC-, xA-, xB- en xD-modellen verschijnen in de lijsten voor 2006 tot en met 2009. Voor geen van deze modellen zijn GAWR-cijfers beschikbaar. Dit was een merk gebouwd op lichtgewicht, goedkope platforms. Het ontbreken van gegevens zou erop kunnen wijzen dat deze limieten geen primair verkoopargument waren of eenvoudigweg niet werden bijgehouden in deze specifieke dataset.
Smart en Subaru: precisie en geschikt voor alle terreinen
De slimme GAWR -gegevens zijn minimaal. Alleen de fortwo uit 2008 wordt vermeld, zonder gewichtscijfers. Het is een brommobiel. De laadvermogenlimieten zijn per definitie laag.
Het aanbod van Subaru is uitgebreid in deze lijsten. Van 2006 tot 2009 kreeg elk groot model de naam: B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (Sedan, Wagon, Outback Sport, WRX STi), Legacy (Sedan, Wagon) en Outback. Verrassend genoeg worden voor geen van deze GAWR-cijfers verstrekt. Dit is een aanzienlijke kloof voor een offroad-georiënteerd merk. De Baja en Tribeca worden stopgezet of hernoemd, maar voor het kernaanbod van SUV’s en wagons gelden hier geen specifieke gewichtslimieten voor de voor- en achteras.
Suzuki en Toyota: de zware hitters
Suzuki biedt een paar concrete cijfers. In 2006 en 2007 had de Aeria een vermogen van 1918/1940 lbs. De Forenza had een gewicht van 1918/1764 pond. De XL7 begon in 2006 met 2205/2866 lbs en sprong vervolgens naar 2590/2921 lbs in 2007 en 2008. De SX4 verscheen in 2007 met 2050/1786 lbs. Uit de gegevens van 2009 blijkt dat de Equator en XL7 zonder cijfers zijn vermeld. De Suzuki XL7 verplaatst duidelijk meer gewicht naar de achteras naarmate het modeljaar vorderde.
Toyota biedt in dit gedeelte de meest robuuste gegevens. De Land Cruiser was van 2006 tot 2009 constant op 3595/4220 lbs (3595/4220 lbs) van voor naar achter. De RAV4 fluctueert: 2535/2435 in 2006 en 2008, maar springt naar 4430/4730 in 2007. De RAV4-gegevens van 2007 lijken abnormaal hoog in vergelijking met de andere jaren, wat mogelijk erop wijst een andere trim of een variantie bij gegevensinvoer. De Tacoma en Tundra vertonen ook specifieke beoordelingen. In 2007 stond de toendra genoteerd op 3900/3800 lbs. De 4Runner, Avalon, Camry, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Matrix, Prius, Sequoia en Sienna worden allemaal vermeld zonder specifieke GAWR-waarden. De Venza komt in 2009 op de lijst zonder gegevens. De Yaris verschijnt in 2007 en 2009 zonder cijfers.
Voorbij de as: andere kritische specificaties
De lijsten verwijzen herhaaldelijk naar andere gewichtsgerelateerde statistieken. Nissan GVWR, Nissan GCWR en Nissan vrachtdraagvermogen zijn gekoppeld. Nissan Curb Weight en Nissan Payload zijn ook standaardreferenties. Dit geldt voor elk vermeld merk: Mitsubishi, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, smart, Subaru, Suzuki en Toyota. Elk merk heeft zijn eigen GVWR (Gross Vehicle Weight Rating), GCWR (Gross Combined Weight Rating) en koppelingen met het trekvermogen.
GAWR is nog maar het begin. Het kennen van de limieten van de voor- en achteras is één ding. Het kennen van het totale laadvermogen is een andere. Als u bijvoorbeeld een Toyota Land Cruiser heeft met een Land Cruiser-leeggewicht van ongeveer 5.400 lbs en een GVWR van ongeveer 7.000 lbs, is uw beschikbare laadvermogen ongeveer 1.600 lbs. Als de GAWR 3595/4220 is, moet u ervoor zorgen dat uw lading de individuele aslimieten niet overschrijdt, zelfs als u nog totale laadruimte over heeft.
De gegevens zijn hier gefragmenteerd. Sommige merken zoals Suzuki en Toyota gaven ons specifieke nummers voor hun zware voertuigen. Anderen zoals Porsche en Subaru gaven ons namen maar geen cijfers. Het ontbreken van gegevens betekent niet dat de grenzen niet bestaan. Het betekent dat je voor die specifieke cijfers naar de deurpoststicker of de gebruikershandleiding moet kijken. De koppelingen Toyota-sleepvermogen en Subaru-sleepvermogen geven aan dat laadvermogen en trekvermogen afzonderlijke, maar gerelateerde berekeningen zijn.
Het belangrijkste is de verdeling. De achteras van de Nissan Titan draagt 3800 lbs. De achterkant van de Saturn Outlook weegt 3527 lbs. De achterkant van de Suzuki XL7 weegt in latere jaren 2921 lbs. Deze cijfers bepalen hoe u uw voertuig laadt. Te veel vooraan? Je verliest de besturing. Te veel achterin? U loopt het risico grip te verliezen of de as te breken. De berekeningen voor de Mitsubishi-lading en Honda-lading (hier niet vermeld, maar vaak vergeleken) volgen dezelfde logica.
Het jaar 2009 laat een transitie zien. Merken als Pontiac en Saturn zijn verdwenen. Scion is bezig met het afbouwen van zijn vroege modellen. Toyota introduceert de Venza. Nissan verstevigt zijn vrachtwagenaanbod met de Titan. De gegevens uit deze periode geven het einde weer van een tijdperk waarin SUV’s en vrachtwagens het marktaandeel domineerden, en de gewichtslimieten weerspiegelen die verschuiving.
De links naar GVWR, GCWR en Cargo Carrying Capacity zijn essentieel voor iedereen die deze voertuigen daadwerkelijk gebruikt. GAWR vertelt je over de assen. GVWR vertelt u over het totale voertuig. GCWR vertelt je over de trein. Je hebt ze alle drie nodig om veilig te kunnen rijden. De specifieke nummers voor de RAV4 en Land Cruiser
Volkswagen-aslimieten en Volvo-veiligheidsbeoordelingen
De meeste VW’s uit het midden van de jaren 2000 vermelden hun bruto asgewicht niet in openbare handleidingen. Het is een eigenaardigheid van de documentatie van het merk in die tijd. U zult geen cijfers vinden voor de Golf GTI uit 2006 of de Phaeton. De gegevens zijn eenvoudigweg niet aanwezig in de standaardspecificaties.
“Als de handleiding de GAWR niet vermeldt, moet u vertrouwen op de schattingen van de GVWR en de asverhouding, of u houden aan de limieten voor het laadvermogen van de fabrikant om veilig te blijven.”
De Touareg 2 uit 2008 en de Tiguan uit 2009 krijgen ook geen nummers. Gewoon blanco’s. De Routan uit 2009 voegt zich bij die lijst.
Volvo vermeldt specifieke beoordelingen
Volvo speelt het eerlijk. Ze geven u het bruto asgewicht voor zware lifters.
De XC90 uit 2006-2009 is vergrendeld op 2820 lbs voor en 3150 lbs achter. Dat is een totaal asvermogen van 5970 lbs. Stevig.
De S80 had in 2006 een specifieke beoordeling: 2230/2290. De rest van de S80-serie (2007-2009) blijft blanco. Misschien gingen ze ervan uit dat iedereen het wist, of misschien zijn de gegevens gewoon verwijderd.
De V70 en XC70 verschijnen in 2008 en 2009 met specifieke nummers.
* V70: 2690 voor / 2513 achter.
* XC70: 2800 voor / 2646 achter.
De V70 en XC70 uit 2009 herhalen deze exacte cijfers. De achteras van de V70 is zwakker dan die van de XC70. Dat is een afweging tussen het lagere profiel van de wagen en de hogere ophangingsgeometrie van de SUV.
Waarom deze cijfers ertoe doen
U hebt de GAWR niet nodig als u alleen maar reist. Maar als u zware spullen sleept of vervoert, moet u de limiet kennen. Als u het bruto asgewicht op uw achteras overschrijdt, ontstaat er een klapband. Het gaat niet alleen om de banden. Het gaat over het dieptepunt van de ophanging en het draaien van het chassis.
Volvo’s expliciete cijfers voor de XC90 en V70 geven je een hard plafond. De stilte van VW dwingt je om naar het Leeggewicht plus Payload te kijken om in te schatten waar je staat. Het is een verschil in transparantie.
Gerelateerde specificaties die u moet controleren
Omdat de asgegevens voor veel modellen schaars zijn, moet u naar andere limieten verwijzen.
- GVWR: Brutogewicht van het voertuig. Het absolute maximale gewicht van de auto plus lading.
- GCWR: Bruto gecombineerd gewicht. Het maximale gewicht van de auto plus de aanhanger.
- Laadvermogen: Hoeveel spullen u daadwerkelijk in de kofferbak kunt stoppen zonder het GVWR te overschrijden.
- Payload: Het gewicht van passagiers en vracht.
Controleer deze voordat u gaat laden. Het asvermogen is slechts een stukje van de puzzel. Als uw achteras zijn limiet bereikt, verliest u de controle over het stuur. Periode.
Bronnen en verder lezen
De gegevens zijn afkomstig uit standaard autowoordenlijsten en helpbestanden van fabrikanten. De discrepantie tussen de gedetailleerde lijsten van Volvo en de weglatingen van VW is opmerkelijk.
- Autopedia: TISC-voertuigweegprocedures
- Carlist.com: Automotive-woordenlijst
- Ford Motor Company: Help-woordenlijst
- NHTSA: Veiligheidsrichtlijnen voor slepen
Als u een gebruikte V70 uit 2008 koopt, weet dan dat de achteraslimiet 2513 lbs is. Laad hem niet met dakdragers, fietsen en twee volwassenen en verwacht dat hij zich zal gedragen als een XC90 uit 2009. De cijfers liegen niet. Ze wachten gewoon tot jij ze leest.





























